Активний розвиток дослідницьких вмінь учнів - шляхом використання навчальних проєктів
- centrxrr
- 4 дні тому
- Читати 2 хв
На виконання річного плану КНМУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Христинівської міської ради (директор Тетяна ТЕРЕЩУК), з метою цілеспрямованого процесу підвищення рівня професійної та творчої компетентності вчителів природничої освітньої галузі закладів загальної середньої освіти Христинівської громади та в рамках виставки-конкурсу “Нова українська школа Черкащини” на базі Христинівського ліцею (директор Лілія КАЧАН) відбувся майстер-клас для вчителів природничої освітньої галузі закладів загальної середньої освіти «Активний розвиток дослідницьких вмінь учнів - шляхом використання навчальних проєктів».
Наталія РИБАЧОК, учителька біології, хімії Христинівського ліцею №1, поділилася з колегами досвідом роботи щодо підготовки учнів до участі в МАН. Вона зазначила, що участь у МАН допомагає здобувачам освіти розвивати навички критичного мислення через систематичну роботу з науковими питаннями. Вони вчаться не просто сприймати інформацію, але й активно її аналізувати, оцінювати, перевіряти і ставити під сумнів. Це важлива складова не лише наукової діяльності, а й загального розвитку інтелектуальних та аналітичних здібностей, які знадобляться в майбутньому в будь-якій сфері діяльності.
Робота з учнями не дає змоги вчителю зупинитися на досягнутому, посилює щире прагнення до постійного руху вперед, адже відомо, що дітей навчає творчий, відданий своїй праці вчитель. Наталія КУНИК, учителька хімії Шукайводської гімназії, у своєму виступі «Від концепції до результату: створення та впровадження учительських проєктів» наголосила, що робота над проєктами надихає вчителя шукати та віднаходити багато нових питань для обговорення, бути винахідливішим, робити освітній процес інтенсивнішим. Вчитель у проєкті виконує багато ролей. Він не тільки організовує навчання, а й є ентузіастом, фахівцем, консультантом, керівником, а також партнером процесу навчання.
Олена КУЛЕША, учителька інформатики Христинівського ліцею №1, презентувала вчителям свій досвід використання STEM у навчальній діяльності. Нині питання впровадження STEM в освітньому процесі сучасної школи є надзвичайно актуальним. Сьогоднішню систему освіти уже неможливо уявити без комп’ютерних технологій, цифрового контенту чи інтернет-мережі. Учителька продемонструвала різноманітні моделі, які діти виготовляють у рамках проєктів на STEM уроках.
Оцінювання навчальних досягнень учнівства здійснюється відповідно до державних стандартів освіти. Для цього в Державному стандарті базової середньої освіти визначено вимоги до обов’язкових результатів навчання в кожній освітній галузі. Учителі спільно з Тетяною МЕЛЬНИК, керівником міжшкільної кафедри вчителів природничої освітньої галузі, вчителькою хімії Малосевастянівського ліцею, опрацювали лист Міністерства освіти і науки №1/4895-25 від 14.03.2025 «Роз’яснення щодо окремих питань оцінювання результатів навчання відповідно до вимог Державного стандарту базової середньої освіти».
Модератор заходу Надія АДАМЕНКО, консультант КНМУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Христинівської міської ради.
Komentáře