top of page
Пошук

На виконання п.1 та п.5 Плану реалізації програми підвищення кваліфікації керівників закладів загальної середньої освіти «СЕН «Зерна»: розвиток соціально-емоційних  навичок та підтримка благополуччя дітей і педагогів», затвердженого  наказом Міністерства освіти і науки України    № 1819 від 30.12.2024 та  наказу КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників від 14.01.2025 № 17 «Про затвердження порядку виконання плану реалізації програми підвищення кваліфікації вчителів закладів загальної середньої освіти «СЕН «Зерна: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка  благополуччя дітей і педагогів», плану роботи  КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» ( ректор Чепурна Н.М.), відділу ОКМС Христинівської міської ради (начальник Білецька М.В.),  КНМУ «ЦПРПП» Христинівської міської ради  (директор Терещук Т.С.) в рамках реалізації  Меморандуму про співпрацю  між Міністерством освіти і науки України  та the  LEGO  Foundation та  з  метою якісної  і сталої підтримки реалізації Концепції «Нова українська   школа»    10 травня  2025 року на базі ОЗО  «Христинівський  ліцей» (директор Кравченко Л.П.)  для  вчителів початкових класів та вчителів, які викладають у 5-6 класах закладів загальної середньої освіти громади, проведено тренінг за програмою підвищення кваліфікації   «СЕН «ЗЕРНА»: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка благополуччя дітей і педагогів». 

    Регіональні тренери Оксана Миколайко і Наталія Олійник ознайомили  учасників із програмою “Зерна” –  це короткі, гнучкі, діяльнісні взаємодії, спрямовані на розвиток соціально-емоційних навичок, які можна легко реалізувати в освітньому процесі. Кожна активність впливає на розвиток   навичок розпізнавання і керування емоціями, розуміння поглядів і почуттів інших, уміння конструктивно розв’язувати конфлікти.

       Педагоги  позитивно сприйняли ідею розвитку соціально-емоційних навичок благополуччя, емоційної грамотності учасників освітнього процесу, продемонстрували   зацікавленість у професійному зростанні та бажанні покращити якість освіти.

   Активна участь у виконанні вправ підкреслює важливість практичного застосування отриманих знань.

   Розвиток соціально-емоційних навичок дозволяє педагогам бути більш адаптивними до потреб сучасних учнів,  має прямий вплив на їхню здатність ефективно взаємодіяти, створювати позитивну атмосферу в класі та допомагати  дітям  розвивати важливі навички, власний емоційний інтелект, а також є важливим кроком до створення більш емоційно-сприятливого освітнього  середовища.

50 учасників тренінгу отримали методичні посібники «Програма СЕН «Зерна», «Картки емоцій».

   Щиро дякуємо  всім за позитивну та продуктивну співпрацю!

 
 
 

Штучний інтелект (ШІ) стрімко трансформує освітню сферу, відкриваючи безліч нових можливостей для вдосконалення навчання та викладання. Завдяки цій технології педагоги отримали доступ до потужних інструментів, які дозволили їм оптимізувати свою роботу та створювати інноваційний, захопливий та якісний контент для своїх учнів. 

   Відповідно до плану роботи КНМУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Христинівської міської ради» (директор Тетяна ТЕРЕЩУК) 08 травня 2025 року в рамках засідання методичної кафедри вчителів фізики проведено майстер-клас «Методичні засади використання ШІ для формування дослідницької компетентності учнів на уроках фізики».

Олена СЛОБОДЯНЮК, директор, учитель фізики Кузьминогребельського ліцею ознайомила з сервісом Plickers, який дозволяє швидко та зручно проводити експрес-опитування учнів під час уроку. Завдяки використанню додатку раціонально використовується час, встановлюється зворотній зв’язок з учнями і визначається рівень засвоєння матеріалу, є можливість визначити прогалини в знаннях і внести відповідні корективи, тестова перевірка дисциплінує учнів, стимулюється саморозвиток , підвищується їхній інтерес до предмету.

 Методичні засади використання ШІ для формування дослідницької компетентності учнів на уроках фізики презентував Андрій СОКОЛЕНКО, учитель фізики Кузьминогребельського ліцею. Асистентували йому учениця 10 класу Лілія ЧОРНОБОЙ та учень 11 класу Дмитро ЗАГНІТКО. Діти за своєю природою дуже допитливі та люблять творити «дива» власноруч. Експерименти, досліди і є тими самими «дивами»: щоб їх провести дитина перетворюється на справжнього чарівника і водночас дослідника, який у цікавій формі отримує знання про навколишній світ. Вихованці продемонстрували як з допомогою найпростішого обладнання можна провести експерименти.

  Етичне та відповідальне використання інструментів на основі ШІ          сприятиме застосуванню цих систем на благо учнів і вчителів, поліпшуватиме практику викладання та навчальний досвід учнів, гарантуватиме їм розвиток навичок для майбутнього.

      Модератор заходу - Юрій ВОЗНЮК, консультант КНМУ "ЦПРПП".

 

 

 

 

 
 
 

        На виконання п.1 та п.5 Плану реалізації програми підвищення кваліфікації керівників закладів загальної середньої освіти «СЕН «Зерна»: розвиток соціально-емоційних  навичок та підтримка благополуччя дітей і педагогів», затвердженого  наказом Міністерства освіти і науки України    № 1819 від 30.12.2024 та наказу КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників від 14.01.2025 №17 «Про затвердження порядку виконання плану реалізації програми підвищення кваліфікації вчителів закладів загальної середньої освіти «СЕН «Зерна: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка  благополуччя дітей і педагогів», плану роботи  КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» (ректор Чепурна Н.М.), відділу ОКМС Христинівської міської ради (начальник Білецька М.В.), КНМУ «ЦПРПП» Христинівської міської ради (директор Терещук Т.С.) в рамках реалізації  Меморандуму про співпрацю  між Міністерством освіти і науки України  та the  LEGO  Foundation та  з метою якісної  і сталої підтримки реалізації Концепції «Нова українська школа» у квітні – травні  2025 року на базі ОЗО  «Христинівський  ліцей» (директор Кравченко Л.П.) для  вчителів початкових класів та вчителів, які викладають у 5-6 класах закладів загальної середньої освіти громади, проведено тренінг за програмою підвищення кваліфікації «СЕН «ЗЕРНА»: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка благополуччя дітей і педагогів». 

    Регіональні тренери Оксана Миколайко і Наталія Олійник ознайомили учасників із програмою соціально-емоційного навчання “Зерна” та  презентували  активності, які можна  адаптувати та інтегрувати в освітньому процесі закладу.

   Учасники тренінгу проявили уміння поєднувати теоретичні знання із практичними вправами, розвивали власні соціально-емоційні навички, удосконалювали уміння аналізувати та систематизувати інформацію, критично мислити, використовувати можливості штучного інтелекту для дослідження питань щодо соціально-емоційного навчання в освітньому процесі.

   Тренінг проведений цікаво, пізнавально, професійно. 50 учасників тренінгу отримали методичні посібники «Програма СЕН «Зерна», «Картки емоцій».

Модератор заходу - Людмила ПАВЛИШИНА, консультант КНМУ "ЦПРПП".                                                                                                                                                             

 
 
 
bottom of page