top of page
Пошук

       2 квітня 2025 року КНМУ «Центром професійного розвитку педагогічних працівників» Христинівської міської ради на інтернет -платформі Google Meet проведено засідання методичної кафедри громадянської та історичної освітньої галузі закладів загальної середньої освіти громади.

Онлайн – зустріч стала чудовою нагодою обмінятися власним досвідом, новими методиками, напрацюваннями, підвищити рівень педагогічної кваліфікації.

Вчитель історії Шукайводської гімназії, Олена Белім та вчитель історії ОЗО «Христинівський ліцей», Ірина Пасічна презентували творчі доробки з упровадження новітніх інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес. Електронні ресурси «Княжа Русь – Україна» (автор О.Белім), «Робочий зошит з історії України 10 клас» (автор І.Пасічна) допоможуть забезпечити модернізацію освітнього процесу, зробити його більш інтерактивним і цікавим для учнів.

Жанна Новіцька, вчитель історії Христинівського ліцею №1, ознайомила колег з навчальним посібником «Софія Русова та її громадянсько-політична позиція». Роботу подано на виставку-конкурс «Нова українська школа Черкащини». Матеріалами посібника можуть користуватися вчителі, учні при підготовці до уроків,інтерактивних занять та виховних заходів НУШ.

Окрему увагу приділили питанням мотивації школярів до навчальної діяльності. Катерина Суржко, вчитель історії Христинівського ліцею, поділилася сучасними підходами, які використовує у своїй педагогічній практиці, прийомами та методиками, що допомагають зацікавити учнів історією. Зокрема, це використання проєктної діяльності, історичних дискусій, візуалізації матеріалу тощо.

Ще одним важливим предметом для обговорення під час зустрічі стало оцінювання учнів 5-9 класів НУШ. Олена Белім, голова методичної кафедри ГІО галузі, звернула увагу присутніх на особливості формувального оцінювання, підходи до оцінки компетентностей учнів та способи забезпечення об’єктивності й прозорості оцінювання. Також представила практичні кейси та рекомендації щодо впровадження нових підходів до оцінювання учнів на уроках історії.

 Зустріч пройшла у продуктивній атмосфері, отримані знання та ідеї будуть використані вчителями у подальшій роботі.

Дякуємо колегам за презентацію власного педагогічного досвіду.

 Захід організовано консультантом суспільного напрямку КНМУ «ЦПРПП» Оленою Шоколовською.

 

 
 
 

На виконання річного плану КНМУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» (директор Тетяна Терещук) та в рамках виставки-конкурсу  “Нова українська школа Черкащини” 01 квітня 2025 року в онлайн-режимі з використанням платформи Google Meet відбувся методичний захід для вчителів англійської мови.

  Учитель англійської мови  ОЗО «Христинівський ліцей» Наталія Лапчук поділилася досвідом організації уроків  домашнього читання, які є невід’ємною складовою навчання учнів іноземній мові. Тож Наталія Сергіївна розповіла про алгоритм пошуку цікавого та доступного матеріалу для читання, познайомила із завдання на основі прочитаних книг, акцентувала увагу на тісній співпраці з міжнародними організаціями, шкільною бібліотекою.

Людмила Єременко, учитель Христинівського ліцею №1, учасниця проєкту Британської ради «Світло», розкрила питання «Соціально-емоційне навчання засобами іншомовної освіти», зокрема розповіла про техніки соціально-емоційного навчання, практичні методи їх впровадження на уроках англійської мови та під час індивідуальної роботи.

Педагоги обговорили питання щодо оцінювання здобувачів освіти  в НУШ.      

Ольга Нерушак, консультант КНМУ «ЦПРПП» проінформувала присутніх про порядок надання професійної підтримки та допомоги педагогічним працівникам (супервізії),  а також акцентувала увагу на питанні сертифікації педагогів.

 

 
 
 

Штучний інтелект-одна з найперспективніших новацій сьогодення. Для  вчителів це не лише виклик, а й чудова нагода змінити підхід до навчання, зробити його більш інтерактивним та доступним. 

На виконання річного плану КНМУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» (директор Тетяна Терещук) та в рамках виставки-конкурсу  “Нова українська школа Черкащини” 01 квітня 2025 року в онлайн-режимі відбувся  майстер-клас для вчителів-філологів «Використання штучного інтелекту на уроках української мови та літератури».

  Засідання розпочала консультант КНМУ «ЦПРПП» Ольга Нерушак. Вона обґрунтувала актуальність заявленої теми заходу, визначила його мету, наголосила на необхідності безперервної освіти педагогів в умовах Нової української школи. Крім того, проінформувала присутніх про результати участі учнів ЗЗСО громади в мовних конкурсах, про порядок надання професійної підтримки та допомоги педагогічним працівникам (супервізії), а також  акцентувала увагу на окремих питаннях оцінювання здобувачів освіти  НУШ.

Досвідом використання ШІ на уроках  поділилися з колегами вчителі ОЗО «Христинівський ліцей» Інна Любарська  та Лариса Сивак. Вони ознайомили присутніх з практичним використанням  цифрових платформ із штучним інтелектом: Perplexity, Hedra, Canva.

Захід пройшов у  творчій  атмосфері.  Педагоги отримали  корисні знання, цікавий досвід, позитивні емоції .

 
 
 
bottom of page