Воркшоп для вчителів хімії
- centrxrr
- 1 лист. 2023 р.
- Читати 2 хв
Хімія займає особливе місце серед шкільних дисциплін. Як навчальний предмет вона формує в учнів уявлення про наукову картину світу, їх світоглядну позицію і життєві переконання, дає можливість експериментувати, висувати і доводити наукові гіпотези. Саме розв’язок інтегрованих задач і вправ прикладного характеру дозволяє використовувати всі рівні знань, дає можливість показати взаємозв’язки між предметами. Відповідно до плану роботи КНМУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Христинівської міської ради 27 жовтня було проведено воркшоп для вчителів хімії «Розв’язування хімічних задач» в режимі онлайн.
Консультант КНМУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Надія АДАМЕНКО ознайомила вчителів із методом навчання «Сторітеллінг» (у перекладі з англійської story означає історія, а telling – розповідати; отже, сторітеллінг – це розповідь історій), який є хорошим способом мотивації, переконання учнів, дає змогу надихнути їх на прояв ініціативи в навчальному процесі.
Сучасна школа потребує компетентнісного підходу до освіти. Однією із складових цього важливого завдання є розвиток критичного мислення. Вчителька хімії Розсішського ліцею Олена КІЩУК презентувала присутнім свій педагогічний досвід із теми: «Застосування технологій розвитку критичного мислення на уроках хімії».
Учителька хімії Христинівського ліцею №1 Олена Видай поділилася своїм досвідом щодо розв’язування хімічних задач. Звернула увагу на те, що під час практичної спрямованості у вивченні хімії та її інтеграції з іншими розділами наук природничого циклу педагоги повинні враховувати індивідуальні особливості дитини, умови, створені для розумового та морального розвитку, рівень мотивації до навчання, використовувати такі технології, методи та прийоми, які б допомогли подолати байдужість і пасивність.
Завдяки тестам учні можуть безперервно отримувати нові знання, а педагоги перевіряти рівень засвоєного матеріалу і створювати різноманітні завдання. Вчителька Малосевастянівського ліцею Тетяна МЕЛЬНИК презентувала свій досвід «Конструктор тестів як надійний інструмент перевірки знань учнів». Наголосила на необхідності класифікації тестів за різними ознаками, ознайомила колег із різноманітними освітніми платформами для створення власних тестів та цифровими ресурсами на яких представлені напрацювання колег.

Comentários