top of page
Пошук

Методичний фестиваль для вчителів природничої освітньої галузі

  • centrxrr
  • 29 лист. 2023 р.
  • Читати 2 хв

Впровадження STEM-освіти є одним з актуальних напрямів реформування та інноваційного розвитку освітньої галузі на засадах особистісно зорієнтованого, діяльнісного і компетентнісного підходів. Важливим стає організаційно-методичний супровід впровадження STEM-освіти в закладах освіти. Відповідно до плану роботи КНМУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Христинівської міської ради 27 листопада в режимі онлайн було проведено методичний фестиваль для вчителів природничої освітньої галузі «Проєкт як засіб реалізації STEM-освіти». На засіданні обговорювалися питання, що стосуються впровадження нових технологій STEM-навчання і реалізації проблеми, над якою працюють вчителі. Коломієць О.В., учитель біології ОЗО «Верхняцький ліцей», презентувала власний досвід роботи«STEM лабораторія в дії». Розвиток дослідницької компетентності є важливим підґрунтям для навчання у старшій школі, сприяє розвитку навиків для узагальнення, аналізу, порівняння, вміння робити висновки. Учителька використовує різноманітні освітні онлайн-платформи для наукового дослідження з великою кількістю модульних, готових компонентів та програмного забезпечення для їх полегшеного програмування.

Головною перевагою STEAM-освіти для здобувачів освіти є їх підготовка до реального життя. Цікавим є те, що під час STEAM-уроків в центрі уваги знаходиться не вчитель, а практичне завдання, яке потрібно вирішити. Учителька географії ОЗО «Верхняцький ліцей» Марія Новіцька ознайомила присутніх з презентаційною роботою «Реалізація STEM-освіти через проєктну діяльність на уроках географії». Впровадження в освітній процес методичних рішень STEM-освіти дозволить сформувати в учнів найважливіші характеристики, які визначають компетентного фахівця. Важливою складовою курсу географії є дослідження , практичні роботи, та проєкти. Вони допомагають учням краще засвоїти знання, сформувати спеціальні та практичні вміння. Метод проєктів навчає окреслювати цілі, планувати роботу, оцінювати результати, передбачає високу активність і незалежність виконавців проекту.

Модератор заходу, консультант КНМУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Христинівської міської ради Надія Адаменко та голова методичної кафедри природничої галузі, учителька хімії Малосевастянівського ліцею Тетяна Мельник звернули увагу учасників заходу на вибір модельних програм з хімії та біології для 7 -9 класів на 2024-2025 навчальний рік.



 
 
 

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page