top of page
Пошук

Методичний форум для асистентів вчителів закладів загальної середньої  освіти

  • centrxrr
  • 25 вер. 2024 р.
  • Читати 2 хв

Закон України «Про освіту» гарантує кожному рівні умови доступу до освіти та надає право батькам обирати заклад освіти, освітню програму, вид та форму здобуття освіти для своїх дітей. Якщо батьки дитини з особливими освітніми потребами обирають інклюзивне навчання, то заклад освіти має створити всі необхідні умови для якісного інклюзивного навчання дитини.

Відповідно до річного плану роботи КНМУ «ЦПРПП» Христинівської міської ради (директор Тетяна Терещук) 25 вересня 2024 року відбувся методичний форум для асистентів вчителів закладів загальної середньої  освіти «Про  створення портфоліо для дітей  з  особливими освітніми потребами». У форумі взяли участь  20 асистентів учителів закладів загальної середньої освіти.  Модератор заходу, консультант КНМУ «ЦПРПП» Надія Адаменко, зосередила увагу присутніх, що під час організації освітнього процесу для осіб з особливими освітніми потребами важливо застосовувати індивідуальний підхід до кожного здобувача освіти в найкращих інтересах дитини для дотримання її права на продовження здобуття освіти. Невід’ємною частиною освітнього процесу є оцінювання навчальних досягнень учнів, оскільки воно визначає, чи досягаються поставлені цілі навчання. Оцінювання навчальних досягнень учнів з ООП в умовах інклюзивного навчання здійснюється для врахування рівня їхніх досягнень, поступу в опануванні навчальним матеріалом, визначення рівня сформованості умінь та навичок, а також здатності до застосування їх на практиці (оволодіння компетентностями). Головним завданням оцінювання є створення сприятливих умов для повного розкриття потенціалу кожної дитини з особливими освітніми потребами. Важливим інструментом для оцінювання учнів з ООП є педагогічне спостереження. Це один із методів для збору інформації про навчання учнів, у тому числі й тих, які використовують невербальні форми спілкування, мають складні порушення розвитку. Спостереження веде вчитель або асистент учителя. Під час спостереження фіксуються досягнення, динаміка розвитку, перепони.

Результати таких спостережень,  контрольні та самостійні роботи, завдання, спрямовані на усунення помилок, допущених у роботах, зразки щоденних робіт,  зразки домашніх робіт, підсумкові роботи   зберігаються у портфоліо учня, яке складає учитель, сам учень, батьки та учитель з учнем. Про формування портфоліо учня,  своїм досвідом з присутніми поділилася асистент учителя ОЗО «Верхняцький ліцей» Лілія Силка. Вона наголосила, що ідея портфоліо полягає не у кількості робіт, а має відображати певний прогрес учня, його індивідуальні досягнення, витрачені зусилля, оцінювання через зразки робіт.

 
 
 

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page