Методичні засади використання ШІ для формування дослідницької компетентності учнів на уроках фізики
- centrxrr
- 9 трав.
- Читати 1 хв
Штучний інтелект (ШІ) стрімко трансформує освітню сферу, відкриваючи безліч нових можливостей для вдосконалення навчання та викладання. Завдяки цій технології педагоги отримали доступ до потужних інструментів, які дозволили їм оптимізувати свою роботу та створювати інноваційний, захопливий та якісний контент для своїх учнів.
Відповідно до плану роботи КНМУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Христинівської міської ради» (директор Тетяна ТЕРЕЩУК) 08 травня 2025 року в рамках засідання методичної кафедри вчителів фізики проведено майстер-клас «Методичні засади використання ШІ для формування дослідницької компетентності учнів на уроках фізики».
Олена СЛОБОДЯНЮК, директор, учитель фізики Кузьминогребельського ліцею ознайомила з сервісом Plickers, який дозволяє швидко та зручно проводити експрес-опитування учнів під час уроку. Завдяки використанню додатку раціонально використовується час, встановлюється зворотній зв’язок з учнями і визначається рівень засвоєння матеріалу, є можливість визначити прогалини в знаннях і внести відповідні корективи, тестова перевірка дисциплінує учнів, стимулюється саморозвиток , підвищується їхній інтерес до предмету.
Методичні засади використання ШІ для формування дослідницької компетентності учнів на уроках фізики презентував Андрій СОКОЛЕНКО, учитель фізики Кузьминогребельського ліцею. Асистентували йому учениця 10 класу Лілія ЧОРНОБОЙ та учень 11 класу Дмитро ЗАГНІТКО. Діти за своєю природою дуже допитливі та люблять творити «дива» власноруч. Експерименти, досліди і є тими самими «дивами»: щоб їх провести дитина перетворюється на справжнього чарівника і водночас дослідника, який у цікавій формі отримує знання про навколишній світ. Вихованці продемонстрували як з допомогою найпростішого обладнання можна провести експерименти.
Етичне та відповідальне використання інструментів на основі ШІ сприятиме застосуванню цих систем на благо учнів і вчителів, поліпшуватиме практику викладання та навчальний досвід учнів, гарантуватиме їм розвиток навичок для майбутнього.
Модератор заходу - Юрій ВОЗНЮК, консультант КНМУ "ЦПРПП".
Comentarios