top of page

На українському телебаченні стартує освітній проєкт для школярів 5-11 класів «Навчання без меж»

 

   У понеділок, 14 березня, стартує «Навчання без меж» – спільний освітній проєкт Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики, українських телеканалів ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» та регіональних каналів Суспільного мовника, а також платформ онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video та sweet.tv.

   «Вісімнадцятий день триває жорстока війна рф проти України. Збройні сили України та загони тероборони гідно тримають оборону нашої держави та дають відсіч окупантам! Зараз наше завдання організувати та запустити освітній процес, принаймні там, де дозволяє безпекова ситуація. Для цього ми об’єднали зусилля з колегами та партнерами й підготували додаткові інструменти для дистанційної освіти, як от проєкт «Навчання без меж», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

   Проєкт передбачає трансляцію відеоуроків для школярів 5-11 класів. Кожен день буде присвячений окремій дисципліні. З 14 до 18 березня (понеділок-пʼятниця) транслюватимуться такі уроки:

  • 14 березня – українська мова;

  • 15 березня – математика;

  • 16 березня – історія України;

  • 17 березня – українська мова;

  • 18 березня – математика.

   Так, дитячий телеканал «Піксель» транслюватиме уроки для 5 класу щоденно о 10:00 та для 6 класу об 11:00. ПЛЮСПЛЮС, що входить до складу 1+1 media, показуватиме уроки для школярів трьох класів: 7-го з 10:00 щоденно, 8-го з 11:00 та 11-го класу з 12:00. Регіональні канали Суспільного відповідно транслюватимуть заняття для 9 класу о 10:00 та для 10 класу об 11:00. Також усі згадані уроки можна буде переглянути на платформах онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video, sweet.tv як у прямому ефірі, так і в будь-який зручний час абсолютно безкоштовно.

   «Навчання без меж» – наша спільна спроба за допомогою телебачення та онлайн-платформ занурити школярів 5-11 класів у захопливий світ нових знань. Нагадати, що все буде добре і що ми разом розбудуємо світле завтра», – коментують автори проєкту.

   Проєкт реалізується на основі Всеукраїнського онлайн розкладу – ініціативи Міністерства освіти та науки України, в межах якої учні 1-11 класів можуть долучитися до відеоуроків, розміщених на платфомі YouTube. Усі охочі можуть додавати нові уроки з розкладу до свого google-календаря, аби отримувати сповіщення про початок трансляції.

За матеріалами Міністерства освіти і науки України

Інформаційний комікс для дітей у воєнний стан

 

   Міністерство освіти і науки розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан – це збірка інформаційних порад для дітей та їхніх близьких.

   "Через воєнні дії в Україні сьогодні діти позбавлені спокою, вільного неба над головою, а також навчання. Щоб допомогти найменшим українцям емоційно у найважчі хвилини війни та підтримувати патріотичний дух нашої нації МОН представляє авторитетні поради від захисника України", - зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

 

За матеріалами Міністерства освіти і науки України

Психологічна допомога під час воєнного стану

   Спеціально для дітей і батьків та сімей з тимчасово окупованих територій створено пункт психологічної допомоги на базі КНМУ «ЦПРПП» Христинівської міської ради «Ми разом».

   Психолог центру Забаркіна Неля Петрівна готова провести консультацію у зручний для вас час. Вона надасть психологічну підтримку, щоб легше пережити травму війни, невизначеність, розлуку з близькими та друзями. Консультації проводяться для дітей, підлітків, дорослих, а також батьків разом із дітьми.

Телефон для зв’язку : 0960075459

 

- Як заспокоїти дитину?

- Як розмовляти з дітьми?

- Як розмовляти з дітьми про актуальну ситуацію в країні

- Як діяти у бомбосховищах перебуваючи з дітьми

- Як подолати стресовий стан (відеоролик)

До уваги працівників ЗДО! ЮНІСЕФ та МОН запустили дитячий онлайн-садок НУМО

 

   14 березня ЮНІСЕФ разом із Міністерством освіти й науки запустили дитячий онлайн-садок НУМО з відеозаняттями для дітей віком від 3 до 6 років. Перший випуск доступний до перегляду на YouTube-каналах МОН та ЮНІСЕФ і на платформі MEGOGO. Ініціатива допоможе батькам зайняти дитину пізнавальними та розвивальними активностями і, наскільки це можливо, відволікти від війни.

   «У найскладніший для України час МОН спільно з партнерами розробляють платформи, різні канали комунікації, аби діти мали змогу навчатися. Завдяки дистанційним технологіям, ЮНІСЕФ запускає дитячий садок НУМО для дошкільнят. Цей проєкт є платформою, на якій батьки та вихователі зможуть знайти усі необхідні розвивальні матеріали у відкритому доступі. Для нас важливо, щоб, незважаючи на складнощі, вже з раннього віку освіта для української малечі була комфортною, корисною та цікавою», – зазначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

   Під час бойових дій родини проводять багато часу у сховищах, у дорозі, або ж намагаються адаптуватися до нового місця, куди були вимушені переселитися. Батьки часто перебувають у стресовому стані, страждають від емоційного та психологічного виснаження, тому потребують допомоги у організації корисного дозвілля для дітей.

   Програму онлайн-садочка розроблено командою вихователів на чолі із Соломією Бойкович, експерткою з дошкільної освіти. Також до команди розробників долучали психологів, щоб контент був безпечним для дітей, які зараз перебувають у стресі. Онлайн-садочок призначений зберегти зв’язок малюків з освітнім і розвивальним процесом.

   Онлайн-садок став частиною проєкту НУМО – платформи, на якій зібрані корисні підказки, цікаві вправи та ігри, що допоможуть дошкільнятам щодня опановувати важливі навички для подальшого розвитку й не втрачати вже здобуті компетентності.

 

За матеріалами пресслужби МОН

 

Позашкільна освіта онлайн

 

   Державні центри позашкільної освіти продовжують проводити заняття для учнівської молоді.

Із розкладом на 21-27 березня 2022 можна буде ознайомитися:

   Ми переконані, що освіта, досконалі знання та вміння – найпотужніша зброя на всі часи. Зараз важливо не зупинятися та продовжувати освітній процес.

До занять може долучитися будь-хто, незалежно від того, чи займається дитина в закладі позашкільної освіти. Всі заняття будуть доступні у зручний і безпечний час, адже знаходяться у вільному доступі.

 

За матеріалами пресслужби МОН

Навчальні матеріали для організації дистанційного навчання

 

КНЗ "Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради" рекомендує навчальні матеріали для організації дистанційного навчання.

Матеріали тут:

Як організувати освітній процес в умовах війни: поради Державної служби якості освіти

 

 

   Війна — надзвичайно складний час для усіх, а діти потерпають від неї найбільше. У цих обставинах школа може стати своєрідним осередком, що об’єднуватиме учнів та вчителів як громади, так і дітей та педагогів, які вимушені були покинути свої домівки. У багатьох регіонах це вже сталося і школи перетворилися на осередки для надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам, де також приймають вимушено переміщених дітей.

   Разом з тим роль школи під час війни значно більша, ніж освітня. Спілкування дітей між собою допоможе їм відволіктися від трагічних подій, а дітям-переселенцям дасть можливість легше адаптуватися до нових умов життя, доєднатися до спільноти, поспілкуватися. Відновлення роботи школи в дистанційному режимі у школах, де ситуація це дозволяє, буде важливим внеском у життєдіяльність громади.

   Державна служба якості освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), розробили поради для керівників шкіл щодо відновлення освітнього процесу в умовах війни.

Поради щодо відновлення освітнього процесу у школах

1. Директорам шкіл спільно із засновниками важливо поінформувати мешканців територіальної громади (листівки, батьківські групи у месенджерах, оголошення у місцях надання гуманітарної допомоги, органах місцевої влади, поліції) про те, що батьки школярів можуть звернутися до школи для продовження навчання.

2. За можливості варто провести реєстрацію вимушено переміщених дітей (в тому числі онлайн), які можуть повернутися до навчання в тих громадах, в яких тимчасово перебувають.

3. Відновлюючи навчання у дистанційному режимі, директору варто вивчити спроможність закладу. Важливо підтримати вчителів своєї школи, вивчити ситуацію в колективі, психологічну готовність педагогів працювати з дітьми. Підтримати вчителів у цій ситуації, допомогти впоратися зі стресом — важлива частина роботи директора.

4. Вчителі, які вимушено переїхали із зони бойових дій, також можуть долучатися до освітнього процесу у школах тих громад, куди вони тимчасово переїхали. Це може бути як робота із дітьми громади, так і надання цим вчителям можливості скористатися приміщенням школи для роботи онлайн зі своїми учнями.

5. В умовах війни освітній процес важливо адаптувати так, щоб навчання не перевантажувало дітей та педагогів. Домашні завдання в умовах війни будуть недоречними.

6. У першу чергу варто віддавати перевагу навчальним предметам, інтегрованим курсам, що мають релевантний в умовах війни контент, а також адаптувати програму з навчальних предметів, добираючи теми, цікаві та корисні дітям сьогодні.

7. Важливо залучати до освітнього процесу шкільного психолога, а якщо такого немає, — директору варто залучити психологів із громади (центрів професійного розвитку педагогічних працівників), які готові на волонтерських засадах допомагати дітям і вчителям. Спілкування з психологом індивідуально або ж групові заняття допоможуть дітям і педагогам подолати стрес, а вимушено переселеним — також адаптуватися до нового середовища та почуватися в ньому більш комфортно.

8. Школа як осередок, що сьогодні об’єднує дітей та вчителів з різноманітних регіонів, має створювати можливості для спілкування учням, зокрема організовуючи гурткову роботу, волонтерські проєкти тощо.

 

Поради Державної служби якості освіти

 

Дистанційна безкоштовна школа «Абітурієнт - 2022»

 

   Дистанційна безкоштовна школа «Абітурієнт - 2022» покликана допомогти дітям з числа внутрішньо переміщених осіб підготуватися до ЗНО в форматі мультитесту, що пропонується Міністерством освіти і науки цього року.

   Як зазначають організатори онлайн-школи, окрім випускників та учнів 10 класу, реєстрацію на навчання можуть пройти учні 5-9 класів, дорослі, які прагнуть вивчати українську мову і вільно нею володіти.

   Для навчання використовується платформа Zoom для відеоконференцій, а також інші онлайн-ресурси mentimeter, padlet, osvita.ua і власні розробки вчителів.

Онлайн-школа «Абітурієнт – 2022» функціонує на волонтерських засадах, тому її організатори запрошують долучатися вчителів, які готові допомагати дітям з числа внутрішньо переміщених осіб та дорослим у вивченні української мови.

Реєстрація в онлайн-школу триває за посиланням: https://forms.gle/mY2BG83iZuA58mBp8 Після реєстрації на електронну пошту буде надіслано листа з запрошенням на заняття.

   Довідково:

Онлайн-школа «Абітурієнт - 2022» була створена з ініціативи переможниці Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2021», співавторки навчальних відеоматеріалів освітньої платформи Всеукраїнська школа онлайн, учительки Черкаського гуманітарно-правового ліцею Катерини Молодик, за сприяння Управління освіти і наук ОВА, КНЗ «Черкаський інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

   Школа функціонує у дистанційному режимі тричі на тиждень. Заняття проводить команда досвідчених учителів, які готові надати повну навчальну та психологічну підтримку випускникам та учням у цей складний час.

 

За матеріалами Управління освіти і науки Черкаської ОВА

Поради щодо організації освітнього процесу в умовах воєнного стану з навчальних предметів

 

Війна вносить свої корективи у низку сфер життя. Змін потребує і викладання окремих навчальних предметів у школі.

Державна служба якості освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), та командою підтримки реформ Міністерства освіти і науки України розробили поради щодо організації освітнього процесу в умовах воєнного стану з навчальних предметів: історія та громадянська освіта, українська мова та література, математика, природничі науки, інформатика, здоров’я, безпека, добробут/основи здоров’я, мистецтво.

 

Посилання: https://sqe.gov.ua/yak-organizuvati-vikladannya-navchaln/

 

 

«Мрія Юлії» — безкоштовна програма для талановитих школярів (9-11 класи)

   «Мрія Юлії» — безкоштовна програма для талановитих школярів (9-11 класи) з України, які захоплюються математикою. За цією програмою студенти збираються онлайн один раз на тиждень у невеликих групах, щоб вивчати розширені математичні теми за межами шкільної програми або працювати над математичними дослідницькими проєктами під керівництвом академічних наставників із числа аспірантів факультету математики Массачусетського технологічного інституту.

   Yulia's Dream – це ініціатива в рамках PRIMES – Програми досліджень у галузі математики, інженерії та природничих наук для старшокласників Массачусетського технологічного інституту. Робочі групи в Yulia's Dream працюватимуть так само, як і в PRIMES-USA віддаленій частині PRIMES.

   «Мрія Юлії» присвячена пам'яті Юлії Здановської, 21-річної випускниці Київського національного університету, срібного призера Європейської жіночої математичної олімпіади 2017 року, викладача програми «Навчай для України», яка загинула від російської ракети у своєму рідному місті Харкові.

   Всю детальну інформацію можна знайти за посиланням:

https://math.mit.edu/research/highschool/primes/YuliasDream.php

Будь ласка (за бажанням), подайте заявку до 12 квітня. Вона повинна включати рішення набору завдань для вступу на 2022 рік.

   За наявності питань звертайтесь: yuliasdream@mit.edu

Цикл відеороликів "Повертаємось до навчання" на допомогу педагогам у час війни

   У зв’язку з відновленням навчання у закладах освіти громади та за рекомендацією МОНУ фахівці психологічної служби Черкащини долучилися до процесу дистанційного супроводу учасників освітнього процесу у форматі коротких відео. Це так звані «психологічні хвилинки», які допомагають дітям та педагогам налаштуватися на навчальний процес. Відео містять практичні матеріали для зниження тривожності, емоційної напруги та тренування когнітивних функцій.

 

Матеріали тут:

Особливості підготовки учнів до участі в міжнародному дослідженні PISA--2022

   PISA — Program for International Student Assessment (Програма міжнародного оцінювання учнів). Її мета — визначити тенденції в результатах різних освітніх програм та чинники, що впливають на навчальні досягнення учнів.

   Програму PISA започаткувала Організація економічного співробітництва та розвитку в 1997 році, а перше дослідження провели 2000 року.

   У тестуванні PISA беруть участь школярі від 15 років. Саме в цьому віці підлітки майже всіх країн світу закінчують обов’язковий цикл навчання у школі.

Україна візьме участь в основному етапі міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022. Дослідження заплановано провести квітнь – травень 2022 року. Результати планують презентувати у грудні 2023 року.

   PISA дає можливість оцінити компетентності 15-річних учнів із читання, математики та природничих предметів. Ці компетентності прямо не пов’язані з оволодінням шкільною програмою, але рівень їх сформованості свідчить про здатність учнів успішно навчатися далі й бути конкурентноздатними в сучасному суспільстві.

   Основний етап Міжнародного дослідження якості освіти PISA, який було заплановано на 2021 рік, через пандемію COVID-19 перенесено на 2022 рік. Провідною галуззю цього дослідження є математика. Усі завдання матимуть математичну родзинку, але різного характеру будуть також географічні, хімічні, біологічні, фізичні завдання.

   З метою результативної підготовки учнів пропонуємо до Вашої уваги доступ до папки з документами «Як готувати дітей до дослідження PISA»:

https://drive.google.com/drive/folders/1bR42_56QTTPR7RwmrTFtToDm2Gv-Tqkh?usp=sharing

1. Відеоінструкція «Як працювати за програмою PISA-2022.

2. Рамковий документ PISA-2022 з математики.

3. Збірник завдань PISA.

   Також пропонуємо учителям пройти анкетування, яке розробила лабораторія природничих дисциплін КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» з метою ознайомлення зі зразками компетентісно орієнтованих завдань, які будуть запропоновані під час дослідження за посиланням:

https://forms.gle/nQMgxBrBJYSDsA9b9

Навчально-методична скарбниця. НУШ 5-6 класи.

   У 2022/2023 навчальному році освітня реформа «Нова українська школа» продовжить активно впроваджуватися у базовій школі. За новим Державним стандартом базової середньої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898, та новими модельними навчальними програмами, що реалізують цей стандарт освіти (https://imzo.gov.ua/model-ni-navchal-ni-prohramy/), почнуть працювати учні 5 класів усіх закладів загальної середньої освіти України.

   Апробація Державного стандарту базової середньої освіти і відповідно – модельних навчальних програм, упродовж 2021/2022 навчального року здійснювалася в пілотних закладах освіти – учасниках інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» (наказ МОН від 02.04.2021 № 406). Пряма комунікація з педагогами – пілотниками дала можливість авторським колективам створити сучасні підручники для 5 класу, зміст яких відповідає потребам сучасного учнівства (https://lib.imzo.gov.ua/vibr-pdruchnikv-5-klas-2021—2022-roki/konkursniy-vdbr/), до яких планується й інше необхідне навчально-методичне забезпечення.

   Для ефективного орієнтування у новоствореному навчальному контенті Інститутом модернізації змісту освіти підготовлено ресурс «Навчально-методична скарбниця. НУШ 5-6 класи» (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mC99CMln4MEbhW_G4v62ptgK8i0MpJAv/edit#gid=1559956736), де усі навчальні та навчально-методичні матеріали розподілено за освітніми галузями Державного стандарту базової середньої освіти та відповідно до модельних навчальних програм.

   Увесь запропонований контент пройшов комплексну експертизу та рекомендований/схвалений для впровадження в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти. Наразі ресурс «Навчально-методична скарбниця. НУШ 5-6 класи» містить модельні навчальні програми, підручники і посібники для 5 класу закладів загальної середньої освіти, але він поступово наповнюватиметься новими компонентами для 5 і 6 класів після надання їм відповідних грифів Міністерства освіти і науки України.

   Сподіваємось, що запропонований ресурс допоможе педагогічним працівникам у підготовці до навчання п’ятикласників.

 

За матеріалами Інституту модернізації змісту освіти

Про методичні рекомендації«Перша психологічна допомога.Алгоритм дій»

   З огляду на існуючу загрозу психічному здоров’ю учасників освітнього процесу внаслідок збройної агресії російської федерації та оголошення в Україні воєнного стану згідно з Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» Міністерство освіти і науки України розробило методичні рекомендації для педагогічних працівників, практичних психологів, соціальних педагогів закладів освіти «Перша психологічна допомога. Алгоритм дій».

 

Матеріали тут:

Мультитест ЗНО-2022: українська мова та математика

   Замість традиційного ЗНО у 2022 році вступники до вишів складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань: з української мови, з математики та з історії України.

 

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з української мови?

 

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з математики?

АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ III ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАД З НАВЧАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ ЗА 2022 РІК

   Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 № 1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2011 № 1318/20056 із змінами (наказ МОНУ від 25.10.2021 № 1125), на виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 17.08.2021 № 914, Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 10.09.2021 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2021-2022 навчальному році» (далі – олімпіади), від 22.12.2021 № 183 «Про проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2021-2022 навчальному році», відповідно до листа Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 17.12.2021 року «Про проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад за єдиними завданнями», та з метою пошуку, підтримки та розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді в області з 17 січня до 12 лютого 2022 року проведені обласні учнівські олімпіади з 19 навчальних предметів, а саме: української мови та літератури; іноземних мов (англійська, іспанська, німецька, французька), історії, правознавства, російської мови і літератури, математики, фізики, хімії, біології, екології, астрономії, інформатики, економіки, географії, інформаційних технологій, трудового навчання, технологій.

 

Довідка:

 

За матеріалами Черкаського ОІПОПП

Практичні рекомендації «Як зробити онлайн-уроки інклюзивними»

 

   У грудні 2020 року Міністерство освіти й науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації України запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн» (далі — ВШО) з метою забезпечити рівний доступ до якісної шкільної освіти для учнів 5–11 класів.

   Щоб покращити доступність навчального контенту для широкого загалу користувачів, зокрема для дітей із особливими освітніми потребами, Дитячий фонд ООН (ЮНIСЕФ) в Україні підтримав проєкт ВШО, долучившись до навчань для авторів уроків та забезпечивши експертний супровід із питань інклюзивності. Разом із партнерами з громадського та приватного секторів ЮНІСЕФ працює над створенням додаткового функціоналу для покращення доступності уроків (звукоопис до уроків) та над перекладом уроків українською жестовою мовою. У цьому посібнику розроблено рекомендації та зібрано приклади, які допоможуть педагогам, учням, батькам і розробникам освітніх ресурсів зменшити вразливість дітей під час онлайн-навчання й тим самим забезпечити якість і доступність освітніх послуг

 

Практичні рекомендації

Сертифікація педагогічних працівників : програма незалежного тестування

До уваги вчителів початкових класів Христинівської міської територіальної громади!

   Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Програму незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів початкових класів закладів загальної середньої освіти.

   Незалежне тестування передбачає оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації. Зміст тесту визначатиметься Програмою незалежного тестування.

Нагадуємо, що цьогоріч реєстрація для проходження сертифікації триматиме упродовж 1–15 серпня 2022 року включно й проводитиметься у два етапи:

  • основний етап (01–08 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону

  • додатковий етап (09–15 серпня) – у межах загальної граничної кількості (2500 вчителів)

   Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2022 році достроково буде припинено в разі, якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

Вебінар "Методика викладання травмуючих тем української історії"

   Українська історія сповнена трагічних тем (це війни, геноциди, депортації). Їх вивчення передбачає знайомство учнів зі сценами насильства, прикладами антигуманної поведінки, смертями безневинних жертв, руйнуваннями, гуманітарними катастрофами. Часто вивчення цих тем травмує психіку учнів і, як наслідок, відштовхує від історії, розвиває комплекс жертви, формує образ українця в історичному процесі як суб'єкта постійного знущання.

   На сайті освітнього проекту «На Урок» 19 квітня о 16.00 відбудеться вебінар «Методика викладання травмуючих тем української історії (геноциди, воєнна історія). Пропонований вебінар покликаний акцентувати увагу вчителів на темах, які мають травмуючий компонент. Будуть розглянуті інноваційні академічні підходи до висвітлення історії Голодомору, Голокосту, Національної революції 1917-1921 років, Першої і Другої світових війн, сучасної Російсько-Української війни. До уваги запропоновані теоретичні аспекти організації уроку історії із цих тем як в основній, так і в старшій школі, а також практичні форми й методи роботи, щоб в результаті показати минуле України як історію перемог та зуміти спроєктувати позитивну історичну перспективу.

   Детальна інформація за посиланням: https://naurok.com.ua/webinar/metodika-vikladannya-travmuyuchih-tem-ukra-nsko-istori-genocidi-voenna-istoriya

 

За матеріалами сайту «На Урок»

Роз’яснення про зміст, структуру й оцінювання блоку національного мультипредметного тестування з історії України.

   Зміст завдань блоку НМТ з історії України буде відповідати чинній програмі ЗНО з історії України. Ця частина охоплює теми, що передбачені у шкільному курсі цієї дисципліни.

   Важливо, що в блоці НМТ з історії України будуть завдання, що стосуються історичного періоду: «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.». Ці теми були складниками ДПА у формі ЗНО з історії України. 

   Усього в блоці НМТ з історії України 20 завдань, з-поміж яких: 

  • 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;

  • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»). 

Завдання з історії України оцінюватимуть відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто, по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь за завдання «з вибором однієї правильної відповіді» та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на «встановлення відповідності». За виконання завдань блоку НМТ з історії України можна отримати від 0 до 35 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно зроблені завдання) можна буде дізнатися після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде переведено за шкалою 100-200 балів. Для отримання результату достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал. 

   Як і з інших предметів, так і з історії України поглибити знання можна на онлайн-уроках та уроках Всеукраїнської школи онлайн. Також можна долучатися до офлайн-занять (якщо дозволяє безпекова ситуація). Для самостійного тренування варто використовувати матеріали попередніх років.

   Крім того, у межах освітнього проєкту «Навчання без меж» відбувається трансляція відеоуроків для школярів 5-11 класів на телеканалах ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» і «Суспільне», а також платформах MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video, sweet.tv, Volia.tv і youtv.ua, а спільно з компанією Google Україна створено Всеукраїнський онлайн-розклад

За матеріалами пресслужби МОН

Вебінар для музичних керівників ЗДО

 

   Цифрове видавництво MCFR та журнал «Музичний керівник» запрошує на безплатний вебінар для музичних керівників ЗДО, який відбудеться 3 травня 2022 року о 13.00.

«Музично-оздоровчі практики soft skills для дошкільників крізь призму українського фольклору»

   Музично-оздоровчий процес у ЗДО. Освіта сьогодення, що формує навички soft skills у сучасних дітей дошкільного віку

  • Cлухання-прислухання

  • Техніки з трубками Boomwhackers, дощовицями

  • Спів зі звукоімітацією

  • Вправи на вияв емоцій, розвиток емпатії

  • Тілесно-орієнтовні техніки

   Взяти участь у семінарі можна за посиланням: //http://naseminar.com.ua/.../1221-muzichno-ozdorovch...

 

Вебінар «Як/чи українським школярам сьогодні вивчати історію країни-агресора»

 

      Коли у країні йде війна, всі прагнуть зрозуміти її причини й передумови, а тому в суспільстві виникає підвищена увага до викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу в закладах освіти. Закономірно, піднімаються питання про вивчення мови й історії країни-агресора. Уже сьогодні є пропозиції переглянути навчальну програму з літератури та історії. Ці питання викликають значний резонанс і відгук як серед професіоналів, так і серед так-званих «диванних експертів». Тому на вебінарі пропоную всім зацікавленим (насамперед учителям історії) приєднатися до розмови про особливості, перспективи й ризики викладання історії росії – країни, з якою ми змушені воювати сьогодні.

   На сайті освітнього проекту «На урок» 4 травня о 16.00 відбудеться вебінар «Як/чи українським школярам сьогодні вивчати історію країни-агресора».

Детальна інформація за посиланням: https://naurok.com.ua/webinar/yak-chi-ukra-nskim-shkolyaram-sogodni-vivchati-istoriyu-kra-ni-agresora?reg=true к/

 

За матеріалами сайту «на Урок»

До уваги учасників НМТ: тривалість тесту тепер – 120 хвилин

    28 квітня Українськи центром оцінювання якості освіти було опубліковано демонстраційний варіант національного мультипредметного тесту, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Тест є змістовим, комплексним, неперевантаженим і може бути дієвим інструментом відбору вступників до закладів вищої освіти в складних воєнних умовах, водночас 90 хвилин замало для його виконання – таким був зворотній зв'язок від освітян.

   Як зазначають в УЦОЯО, тисячі учасників скористалися можливістю працювати із онлайновою версією демонстраційного тесту, тож аналіз статистики виконання завдань підтвердив, що і педагоги, і батьки мали рацію щодо збільшення часу на виконання завдань, адже не всім учасникам вистачило 90 хвилин, щоб виконати останні завдання.

-Щиро дякуємо освітянам і здобувачам освіти за зворотній зв'язок, адже він переконав нас у тому, що ми на правильному шляху в реалізації НМТ, а також допоміг ухвалили рішення про збільшення часу на виконання НМТ до 120 хвилин. Ми вже оновили час виконання демонстраційного онлайн НМТ, тож тепер можна спробувати свої сили упродовж актуального за тривалістю тесту. Якщо у вас наразі повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 120 хвилин за комп'ютером – завантажте файл із демонстраційним варіантом НМТ, виконайте завдання і звірте свої відповіді з правильними, - зазначають в УЦОЯО.

 

Джерело: веб-сайт УЦОЯО

Заклади освіти в умовах воєнного стану

 

Рекомендації Державної служби якості освіти про те, як закладам освіти працювати в умовах воєнного стану

 

За матеріалами Державної служби якості освіти

До уваги вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти Христинівської міської територіальної громади!

 

   Пропонуємо  вам  розробки ранкових онлайн-зустрічей  ( за матеріалами  завідувача відділу початкової освіти КНЗ «ЧОІПОПП   ЧОР» Добровольської Л.Н.)         

   Ранкову онлайн-зустріч   для початкової  школи  «Весела Фа-Ре-Соль»  ви зможете знайти  за покликанням:  https://drive.google.com/file/d/15J3dL6O7zLoi-zvLnTC7NtUsdUmSAKg_/view

   Ранкову онлайн-зустріч для учнів 5-х класів «Музична скринька» ви зможете знайти  за покликанням:

https://drive.google.com/file/d/1DLt_Rq7OrjA2ghBvWVY_FMcN8JMLlnNB/view

   Усі запропоновані вправи можна  адаптувати, розширити, поглибити на власний розсуд. Не обов’язково цілісно використовувати запропоновану розробку. Можна обрати ті частини, які будуть актуальними і цікавими для дітей.

Як говорити з дітьми про війну, коли війна триває

 

Відеолекція історика Олександра Войтенка про те, як педагогам говорити з дітьми про війну, які фрази використовувати на уроках.

https://sqe.gov.ua/yak-govoriti-z-ditmi-pro-viynu-koli-viy/

Особливості співпраці вчителя та батьків учнів під час освітнього процесу в умовах війни

 

Відеолекція дитячої психологині Благодійного фонду «Карітас-Київ» Наталії Сиротич.

   

   Стійкість, любов і активність — як три важливих кити поведінки батьків у спілкуванні з дитиною під час війни. У своїй лекції психологиня Наталія Сиротич дає корисні поради щодо дитячо-батьківських стосунків та комунікації батьків із педагогами. А разом з тим ділиться п’ятьма мовами любові, якими можемо говорити для побудови й зміцнення будь-яких стосунків.

https://sqe.gov.ua/osoblivosti-spivpraci-vchitelya-ta-bat/

Шукаємо фахівців та волонтерів для підтримки дітей та молоді
 

   Проєкт «СПІЛЬНО. Точки зустрічі» оголошує набір фахівців та волонтерів, які готові працювати з дітьми та підлітками, що знаходяться в укриттях та транзитних пунктах, через які прямують до безпечних місць проживання.
   У проєкт запрошуються психологи, освітяни, коучі, тренери, аніматори, спеціалісти з неформальної освіти, молодіжні працівники, представники громадських рухів тощо. Перевага надаватиметься тим кандидатам/кам, хто має досвід роботи із дітьми та підлітками.

Матеріали тут:

   

Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу і викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році.

   

   Міністерство освіти і науки України спільно з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти», Інститутом педагогіки Національної академії педагогічних наук України підготували Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу і викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році.

   У вступній частині методичних рекомендацій розглядаються питання:

  • нормативного забезпечення освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти,

  • структури 2022/2023 навчального року,

  • форм організації освітнього процесу,

  • наповнюваності класів, поділу класів на групи,

  • оцінювання результатів навчання здобувачів освіти.

   Методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році та психологічні аспекти організації освітнього процесу в умовах воєнного/післявоєнного стану наведені у Додатках 1 – 16. 

Шановні педагоги Христинівської міської ТГ!

До вашої уваги розміщуємо методичні матеріали, видані КНЗ "ЧОІПОПП ЧОР" на допомогу педагогічним працівникам для роботи у 2022/2023 навчальному році. 

https://docs.google.com/document/d/1RuY_kxWk9GwVbhV4CsN77VMOgiiyz-J5TBa5h23rZTc/edit#

 

 

Обласний конкурс «І розквітне Україна силою єднання!»

Шановні колеги!

   КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» за підтримки Управління освіти і науки Черкаської обласної військової адміністрації оголошує обласний конкурс «І розквітне Україна силою єднання!», у якому можуть брати участь педагоги – автори сценаріїв уроків чи виховних заходів до Дня української писемності та мови.

 

Мета конкурсу: розширення кола заходів, які сприяють національно-патріотичному вихованню школярів та спрямовані на популяризацію і збереження українських мовних і культурних традицій та звичаїв, формування в учнів ціннісних орієнтирів, активної громадянської позиції, поваги до історичної спадщини українського народу.

 

Учасники конкурсу:

участь у конкурсі можуть брати педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти Черкаської області, а саме:

  • учителі початкових класів,

  • учителі української мови та літератури,

  • учителі зарубіжної літератури,

  • учителі історії та правознавства.

 

Прикріплені файли:  konkurs_scenariyiv.doc

 

Інтернет-конференції «Впровадження електронних журналів та щоденників в практику роботи вчителя Нової української школи»

 

   Відповідно до листа від 30.08.2022 № 203 / 01-19 КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради «Про проведення Інтернет-конференції «Впровадження електронних журналів та щоденників в практику роботи вчителя Нової української школи» та листа від 30.08.2022 № 185 КНМУ« Центр професійного розвитку педагогічних працівників Христинівської міської ради» 8 вересня 2022 року педагоги Христинівщини взяли участь у означеному заході.

У ході роботи бути розглянуті такі питання:

  1. Портал «NZ.UA» – сайт електронних щоденників і класних журналів, складова частина Всеукраїнського проекту ІСУО та елемент автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту (АІКОМ) ДНУ «Інститут освітньої аналітики».

  2. Етапи роботи з «NZ.UA»: оновлення бази даних у програмі «КУРС:Школа», отримання логіна та пароля для роботи на порталі, створення, ведення електронних класних журналів, учнівських щоденників, проведення дистанційного навчання та оцінювання.

  3. Особливості ведення електронних класних журналів для учнів початкових класів Нової української школи.

  Вчителі, які не змогли долучитися до прямої трансляції, можуть ознайомитися з матеріалами інтернет-конференції за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=IOEAcWhjRNQ

 

Освітня вебплатформа «Всеукраїнська школа онлайн»

   На освітній вебплатформі «Всеукраїнська школа онлайн» (ВШО) було оприлюднено нові навчальні курси. Уроки на вересень для 7-11 класів уже доступні для використання в освітньому процесі.

Наприкінці вересня планується оприлюднити мобільні ігрові додатки для вивчення української мови та математики для учнів початкової школи.

З 1 жовтня буде оприлюднено уроки для 5-6 класів за новою програмою і для 7-11 класів на жовтень.

 

Довідково:
ВШО – це безкоштовна освітня платформа, яка надає підтримку навчання в умовах війни.
Кожен урок на платформі складається з:

  • відеопояснення теми від 5 до 15 хвилин;

  • структурованого конспекту теорії;

  • тестових завдань формувального оцінювання до кожного уроку і тематичного оцінювання.

Наприкінці кожного курсу в учнів і учениць буде нагода перевірити свої знання, склавши підсумкові тести.

Детальніше про ВШО за покликанням.

Всеукраїнський День дошкілля «Сучасне дошкілля під крилами захисту»

 

Є на світі добрі люди

І як ангели вони.

Все життя своє з любов’ю

Завжди поряд із дітьми.

 

   Ось і прийшла осінь. Різнобарвна та кольорова, багата на різноманітні події та свята. Одне з них – Всеукраїнський День дошкілля.

Керівник закладу, вихователь – методист, музичний керівник, вихователь, інструктор з фізкультури, вчитель-логопед, помічник вихователя, кухар, медична сестра, практичний психолог та інші працівники закладів дошкільної освіти – це ті люди, які щодня зустрічають малюків, дарують їм щирі посмішки, годують смачними обідами, знайомлять зі Всесвітом, його красою та філософією, мудрістю та законами життя.

Цього року професійне свято усіх працівників освітньої галузі особливе, обпалене війною… Попри все на світі, педагоги тримають свій освітянський фронт, аби наші Захисники були впевнені, що позаду – міцний та впевнений тил.

https://uied.org.ua/shhaslyve-dytynstvo-golovnyj-prynczyp...

Шановні освітяни!

Пропонуємо Вашій увазі освітній портал «Знайшов».

Це сайт для учнів, батьків та вчителів, на якому можна знайти актуальні новини, підручники та іншу інформацію.

https://znayshov.com/.../navchalno-metodychni.../20...

PISA-2022

   У жовтні Україна візьме участь в основному етапі міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022. Відповідне рішення затверджено наказом МОН. 

Провідною галуззю циклу PISA-2022 буде математика, а додатковою інноваційною – креативне мислення. Для України цей цикл буде особливим ще й з огляду на те, що ми вперше проводитимемо масштабне порівняльне дослідження в комп’ютерному форматі.

   До вибірки увійшли ті заклади освіти, які визначила міжнародна агенція «Westat». Результати PISA-2022 буде презентовано світовій спільноті в грудні 2023 року. 

Пілотний етап PISA-2022 у 58 закладах освіти України було проведено у 2021 році. Понад 2,5 тисячі учнів і студентів склали комп’ютерне тестування з читання, математики, природничих наук, креативного мислення, а також взяли участь в анкетуванні.

   Важливість участі України у дослідженні полягає у тому, що дані PISA допомагають урядам в усьому світі ефективно використовувати бюджет і змінювати освітні політики там, де найбільше потрібно.

Ця інформація необхідна для того, щоб провести детальне вивчення чинників, які зумовлюють відмінності в читацькій, математичній і природничій грамотності учнів 15-ти років як у межах країни, так і порівняно з іншими країнами. 

Довідково

   PISA – унікальний проєкт, що дає змогу оцінити компетентності 15-річних учнів/студентів, які закінчують навчання в основній школі, із читання, математики та природничо-наукових дисциплін. Ці компетентності прямо не пов’язані з опануванням шкільної програми, водночас рівень їхньої сформованості засвідчує здатність учнів/студентів успішно навчатися й бути конкурентоздатними в сучасному інноваційному суспільстві – генерувати нові ідеї, розвивати власну систему знань, застосовувати її для вирішення актуальних, особистісно й суспільно значущих проблем.

Окрім ґрунтовного звіту, починаючи з травня 2020 року, аналітики команди PISA в Україні опублікували 20 мінізвітів за темою «PISA-2018: Україна в центрі уваги». 

 

«МЕДІАОСВІТА ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА»

 

   22 вересня о 15:00 Академія української преси запрошує на онлайн-зустріч, де буде презентовано практичні кейси з нового посібника «Медіаосвіта дітей дошкільного віку в умовах інформаційного суспільства».

   Зустріч відбувається в рамках постійнодіючої презентації ресурсу для вчительства – рубрики «Медіаграмотність в умовах війни», яка створена АУП у квітні 2022 року на Тулбоксі для вчителів (уроки вправи, заняття, в які інтегровані елементи медіаграмотності) https://toolbox.medialiteracy.org.ua/.

   Долучитися до прямого ефіру можна на сторінці АУП у фейсбуці https://www.facebook.com/aupfoundation (радимо підписатися, щоб отримати нагадування про прямий ефір).

Модеруватиме онлайн-зустріч Оксана Волошенюк, менеджерка медіаосвітніх програм Академії української преси.

   Запрошені гості – авторки посібника:

Ванько Ксенія Іванівна, методистка відділу дошкільної освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», медіапедагогиня, медіатренерка.

Зоря Юлія Миколаївна, завідувачка навчально­-тренінгового центру STEM-­освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», кандидатка педагогічних наук, медіапедагогиня/медіатренерка.

Шаповал Олександра Володимирівна, письменниця, популяризаторка дитячого читання, кандидат мистецтвознавства, молодша наукова співробітниця відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України.

Шановні педагоги Христинівської міської ТГ!

   У листопаді розпочнеться III Всеукраїнський відкритий марафон з української мови. До участі запрошуються учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти. Перший етап Марафону стартує 11 листопада.

   Нагадаємо, що метою проведення щорічного конкурсу є розвиток в учнівської і студентської молоді стійкої мотивації й свідомого прагнення до вивчення української мови. Організаторами III Всеукраїнського відкритого марафону з української мови є ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та освітня компанія HUMAN.

Робочу групу зі створення тестових завдань для Марафону очолює Олександр Авраменко. Під його керівництвом для минулорічного конкурсу було створено 1 177 тестових запитань, які можна переглянути у збірці для підготовки до третього конкурсу.

   Для участі у III Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови потрібно:

  • з 17 по 30 жовтня 2022 року заповнити заявку на участь;

  • до 7 листопада 2022 року зареєструватися на платформі HUMAN:

– учасникам, які не мають акаунта на платформі, перейти за покликанням;
– учасникам, які вже зареєстровані, за перейти за покликанням;

– приєднатися до Марафону за кодом, який буде надісланий на електронну пошту.

Марафон відбуватиметься у чотири етапи:

  • Етап I – Культура слова. Лексикологія, фразеологія (з 14:00 11 листопада до 14:00 13 листопада);

  • Етап II – Граматика. Синтаксис, морфологія, словотворення (з 14:00 18 листопада до 14:00 20 листопада);

  • Етап III – Правопис. Орфографія, пунктуація, фонетика, орфоепія (з 14:00 25 листопада до 14:00 27 листопада);

  • Етап IV – Робота з текстом (з 14:00 2 грудня до 14:00 4 грудня).

Марафон відбувається вже третій рік поспіль на платформі “HUMAN Школа”.           Цифровий формат проведення надає можливість всім охочим школярам та студентам перевірити свої знання з української мови та позмагатися зі своїми однолітками з усієї країни. Зазначимо, що у 2021 році на II Всеукраїнський відкритий марафон з української мови об’єднав понад 37 тисяч учасників, з яких пройшли всі етапи та зайняли призові місця 2 294 мовознавців.

Запрошуємо учасників долучитися до офіційного каналу Марафону в телеграмі: t.me/marathon_III. Це допоможе оперативно отримувати новини про проведення конкурсу.

Шануймо мову! Любімо Україну!

28 вересня розпочинаються вебінари для учителів про використання Всеукраїнської школи онлайн

   За підтримки МОН та ЮНІСЕФ стартує серія безкоштовних вебінарів для українських учителів про використання Всеукраїнської школи онлайн, мета якої – цікаве та ефективне навчання учнів 5-11 класів.

   Методичні вебінари допоможуть освітянам краще розібратися у темі використання цифрової платформи «Всеукраїнська школа онлайн» – від реєстрації, створення та налаштування особистого кабінету, до організації обговорень та проєктної діяльності під час уроку, а також відстеження прогресу учнів в режимі реального часу.

Крім технічних інструкцій та відповідей на найбільш розповсюджені питання, учасники зможуть перейняти практичний досвід та найкращі методики для організації дійсно цікавих та ефективних уроків з різних предметів від найкращих учителів України.

Вебінари транслюватимуться о 18:00 год. на сторінках «Освіторії», УІРО, МОН та ЮНІСЕФ у Фейсбуці за розкладом:

  • 28 вересня – Всеукраїнська школа онлайн на допомогу вчителеві

  • 29 вересня – Цифрові можливості ВШО: Реєстрація та огляд можливостей

  • 3 жовтня – Цифрові можливості ВШО: Кабінет вчителя

  • 5 жовтня – Креативні уроки з ВШО: українська література

  • 10 жовтня – Цифрові можливості ВШО: Організація дистанційного та змішаного навчання

  • 12 жовтня – Креативні уроки з ВШО: українська мова

  • 17 жовтня – Цифрові можливості ВШО: Обговорення на курсах

  • 19 жовтня – Креативні уроки з ВШО: історія

  • 24 жовтня – Цифрові можливості ВШО: Мобільні застосунки

  • 26 жовтня – Креативні уроки з ВШО: математика

  • 31 жовтня – Гейміфікація та ВШО

  • 2 листопада – Креативні уроки з ВШО: англійська мова

  • 9 листопада – Огляд курсу для вчителів про ВШО «Професійна діяльність учителя в умовах цифрового освітнього середовища».

                                                                                            За матеріалами МОН

 

Інформаційно-аналітичний збірник "Освіта України в умовах воєнного стану. Психологічний супровід учасників освітнього процесу"

 

Методичні рекомендації щодо застосування професійного стандарту "Керівник (директор) закладу загальної середньої освіти"

Науково-методичний збірник "Освіта України в умовах воєнного стану.  Інноваційна та проєктна діяльність" 

 

 

ЦИФРОВІЗАЦІЯ ОСВІТИ

 

1.Проєкт «Навчаємося без кордонів» – ініціатива Українського інституту розвитку освіти (УІРО) як відповідь на сучасні події, пов’язані з бойовими діями на території України, внаслідок яких десятки тисяч дітей та їхніх сімей змушені тривалий період знаходитися в укриттях або взагалі переїжджати в інші країни.

   Саме тому основними цілями проєкту є забезпечення психологічної підтримки дітям та їхнім сім’ям за допомогою різних активностей та доступності освітнього процесу.

Пам’ятаємо, що створений ресурс – це, насамперед, психологічна підтримка для дітей та їх батьків, а також можливість повернення до звичного рутинного життя, однією із складових якого є навчання – навчання впродовж усього життя, навчання у будь-якому куточку світу.

https://uied.org.ua/navchayemosya-bez-kordoniv/osvitni-resursy/

https://uied.org.ua/navchayemosya-bez-kordoniv/psyhologichna-pidtrymka/

 

2.Освітній Репозитарій НУШ

https://www.youtube.com/playlist?list=PLVW_Af0RV6bbombii_5_aCDJQigNVZFYs

 

3. Платформа «ЗнаЇмо»

Здорове харчування є надзвичайно важливим для формування здорової нації. Але в умовах воєнної агресії здорове харчування надзвичайно важливе також для психологічного здоров'я. Актуальна перевірена інформація щодо реформи шкільного харчування та як його впровадити в умовах воєнного стану міститься  на сайті

 https://znaimo.gov.ua/

 

4. Аби підтримати професійний розвиток педагогічних працівників та показати їм усі вигоди Нової української школи і можливості ВШО, УІРО за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) розробив онлайн-курс «Професійна діяльність учителя в умовах цифрового середовища» ) https://edway.in.ua/uk/mpk/450/detail/

Курс складається з 5 тем, містить відео, текстові матеріали, завдання і тести для самоперевірки. Він доступний вільно на сайті УІРО для перегляду, але, якщо ви хочете отримати сертифікат, вам необхідно:

Зареєструватися EdWay: на платформі https://edway.in.ua/uk/

Зареєструватися на курс: https://edway.in.ua/uk/mpk/450/detai l/

Пройти курс: https://uied.org.ua/onlajn-kurs-dlyavchyteliv/

Виконати всі вправи і завдання в курсі та пройти підсумковий тест з успішністю не менше 70%.

 

5. Урок з мінної безпеки для початкових класів дивіться за посиланням.

 https://lms.e-school.net.ua/courses/course-v1:UIED+Natural-science-5th-grade+2020/courseware/62faf3be055645ce9f4280f627305b06/e08589430df04c2980ce45e3e804033f/?activate_block_id=block-v1%3AUIED%2BNatural-science-5th-grade%2B2020%2Btype%40sequential%2Bblock%40e08589430df04c2980ce45e3e804033f

 

Новик І.М. Створення ресурсних кімнат у закладах загальної середньої освіти: методичні рекомендації. УІРО. 2022. 

Методичні рекомендації "ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАХОДІВ ПЕДАГОГІЧНОЇ ІНТЕРНАТУРИ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ".  УІРО.2022.

Новик І., Мельничук В. Методичні рекомендації для закладів освіти щодо створення відповідних умов і привітної атмосфери для взаємодії учасників освітнього процесу і збільшення залученості батьків та опікунів. УІРО. 2022.

 

Методистами Українського інституту розвитку освіти були підготовлені інструктивно-інформаційні матеріали, присвячені роботі з конструктором навчальних планів і програм.

З них ви дізнаєтеся:

  • як розпочати роботу з конструктором;

  • які можливості надає кабінет користувача;

  • як розподілити та перевірити обсяг тижневого навчального навантаження;

  • як створити варіативні рішення для річних навчальних планів.

   Інструктивно-інформаційні матеріали будуть корисними для керівників закладів освіти, закладів підвищення кваліфікації педагогічних працівників, учителів які впроваджують реформу НУШ.

 

Доступ до інструктивно-інформаційних матеріалів та конструктора навчальних планів і програм тут:  

 

Методичні рекомендації щодо впровадження професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти»

 

  Основна мета професійної діяльності вихователя полягає в організації освітнього процесу, спрямованого на виховання й навчання вихованців під час здобуття ними дошкільної освіти, формування ключових компетентностей відповідно до Державного стандарту . Міністерством освіти і науки України та Державною установою «Український інститут розвитку освіти» розроблено Методичні рекомендації щодо впровадження Професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти».

 

https://uied.org.ua/metodychni-rekomendacziyi-shhodo-vprovadzhennya-profesijnogo-standartu-vyhovatel-zakladu-doshkilnoyi-osvity/

Стартувала реєстрація вчителів на сертифікацію

   Розпочалась реєстрація для сертифікації вчителів початкових класів.

Участь у сертифікації можуть узяти вчителі початкових класів, які мають стаж педагогічної роботи не менше двох років.

   Охочі зареєструватися для проходження сертифікації мають заповнити реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується з використанням спеціального сервісу, розміщеного на сайті УЦОЯО в рубриці «Сертифікація педагогічних працівників», і надіслати комплект реєстраційних документів на адресу, вказану в реєстраційному повідомленні.

   До комплекту реєстраційних документів входить реєстраційна картка-заява, копії паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу педагогічного працівника, копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи та довідка із закладу освіти.

Реєстрація триватиме до 13 лютого 2023 року включно й проходитиме у два етапи: до 05 лютого – у межах граничної кількості для кожного регіону та до 13 лютого – у межах загальної граничної кількості.

   Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2023 році буде припинено достроково у разі, якщо 1500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

   Як відомо, у 2023 році сертифікація буде розширена, й участь у ній зможуть взяти по 500 вчителів з математики і української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.

   Реєстрація вчителів математики та української мови і літератури триватиме впродовж 01–11 серпня.

За матеріалами  https://osvita.ua/school/teacher-certification/88290/

 

В Україні створили безкоштовну платформу для автоматичної перевірки домашніх завдань

   В Україні запустили платформу JustClass, на якій вчителі зможуть безкоштовно задавати домашні завдання онлайн. Для цього педагог має обрати завдання з бази, що налічує 1500 інтерактивних вправ, і надіслати учням згенероване посилання.  

JustClass автоматично перевіряє й оцінює виконані домашні завдання й зберігає оцінки в особистому кабінеті вчителя й учнів. Викладаючи з JustClass, педагоги можуть перетворити домашні роботи на захопливу гру онлайн. Кожна вправа містить аудіо, відео, фото та цікаву освітню механіку, яка занурює учнів у навчальний процес. Така гейміфікація допомагає краще засвоїти шкільну програму й отримати задоволення.

   Крім того, JustClass допомагає припинити списування в класі. Вчителі можуть встановити дедлайн і час на виконання домашніх завдань, щоб учні не встигали шукати правильні відповіді в інтернеті або радитися з однокласниками. Також можна приховати показ правильних відповідей після здачі завдання. З такими гнучкими налаштування вчителям більше не потрібно докладати надзусиль для контролю доброчесності дітей. 

   Цю платформу розробила команда провідної української онлайн-школи JustSchool. Десятки вчителів і методистів долучилися до формування бази готових домашніх завдань, щоб українські вчителі могли готувати й перевіряти завдання швидко та ефективно.

 

За матеріалами Освіторія

Якісна інклюзія: інструкція для керівника школи

   За останні десять років інклюзія суттєво проникла в українські школи. Для порівняння, п’ять років тому в інклюзивних класах навчалось вдесятеро менше дітей, ніж зараз. Разом із тим, дослідження якості інклюзивного навчання, проведене Державною службою якості освіти, виявило низку викликів на рівні організації інклюзивного навчання, кваліфікації вчителів, методичного забезпечення освітнього процесу, розвитку інфраструктури та забезпечення фінансування, взаємодії з інклюзивно-ресурсними центрами (ІРЦ).

  Державна служба якості освіти пропонує матеріал, покликаний допомогти вдосконалювати якість інклюзивного навчання у школах, де воно вже запроваджене, а також розпочати цей шлях закладам, які лише планують відкривати інклюзивні класи.

  Сьогодні в Україні інклюзивне навчання організовано у майже 43% шкіл, працює понад 18 тисяч інклюзивних класів.

 

За матеріалами Osvita.ua

ЕЛЕКТРОННІ ПІДРУЧНИКИ ДЛЯ НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ РОЗМІЩЕНО У ВІЛЬНОМУ ДОСТУПІ

  МОН повідомляє, що на порталі Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» розміщено електронну бібліотеку, яка налічує 1 335 підручників і посібників. Зокрема, електронні версії підручників для закладів загальної середньої освіти з 1-го до 11-го класу з усіх предметів, різних видань, для корінних народів, національних меншин та осіб з особливими освітніми потребами тощо.

  Завдяки QR-коду вчителі та учні можуть за лічені секунди знайти необхідні підручники.

Також до вирішення актуальних питань сфери освіти, зокрема забезпечення підручниками, активно долучається відповідальний бізнес.

  • Видавництво «Ранок» за сприяння МОН і міжнародних партнерів прагне підтримати учнів, які мають право здобувати якісну системну освіту. Учням і педагогам видавництво надає відкритий доступ до електронних підручників для 1-5 класів з усіх предметів. 

Незалежно від місця перебування здобувачів освіти та вчителів, вони можуть вільно використовувати унікальний контент. Учні та вчителі отримають матеріали для відпрацювання необхідних навичок, а також доступ до чисельної мультимедійної бази контенту.

Завдяки підручникам також буде реалізовуватися принцип доступності та універсальності освітнього середовища для дітей з особливими потребами.

Навчальний матеріал для учнів побудовано на базі та з використанням підручників, кожен із яких має гриф «Рекомендовано МОН України» та є переможцем Всеукраїнського конкурсу підручників.

Електронні ресурси є унікальними та виходять за межі функціоналу pdf-версій підручників.

Безоплатний доступ до підручників можна отримати на сайті.

  • Освітня компанія «EdPro» відкрила безоплатний доступ до електронних підручників до кінця року. На цей термін буде також надано безкоштовний доступ до інших посібників компанії та підручників, розміщених на сервері.

Крім того, на сайті Всеукраїнської школи онлайн розміщено відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів.

 

За матеріалами МОН

 

УРЯД СПРОСТИВ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ

 

   26 квітня 2022 року, Уряд затвердив зміни до порядків організації інклюзивного навчання в закладах дошкільної та загальної середньої освіти.

   В умовах воєнного стану значна кількість осіб з особливим освітніми потребами була тимчасового переміщена до інших регіонів України. Зважаючи на це виникли нові умови організації освітнього процесу для осіб, які навчаються в інклюзивних групах і класах.

   Наразі в жодному куточку України діти з ООП не відчувають себе в безпеці через відсутність належних умов для здобуття освіти, а також навантаження на батьків і заклади, які частково виконують функцію прихистку для біженців. З метою покращення ситуації, зміни до порядків знімають деякі обмеження на період дії воєнного стану.  

Матеріали тут:

Підручники для 5 і 6 класів закладів загальної середньої освіти, створених видавництвом «Ранок»за модельними навчальними програмами для 5–9 класів Нової української школи

ДПА-2023 у початковій, основній та старшій школі: особливості

Учні 4-х, 9-х та 11-х класів у 2023 році четвертий рік поспіль звільнені від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).

  Відповідне рішення закріплене наказом МОН «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році».

Матеріали тут:

Про проведення науково-практичних заходів у рамках літньої сесії «STEM-школа – 2023»

                                                               Шановні колеги!
    Міністерство освіти і науки України та Державне підприємство «Інформаційно-іміджевий центр» 04 серпня 2023 року планує проведення вебінару з питань переведення оцінювання освітніх досягнень учнів, які здобували освіту за кордоном та повернулися для продовження навчання в закладах освіти України.
    У рамках вебінару заплановано розглянути актуальні нормативно-правові
підстави під час зарахування учнів, які навчалися в іноземних закладах освіти;
надати інформацію про загальні засади переведення оцінювання навчальних
досягнень отриманих в іноземних школах на українську систему оцінювання;
ознайомитися з системами оцінювання шкільної освіти країн, в яких навчається
велика кількість українських школярів.

   Планується розміщення відеоматеріалів вебінару для використання
керівниками шкіл на youtube-каналі ENIC Ukraine після проведення вебінару
(https://www.youtube.com/@ENICUkraine/featured).
   З організаційних питань щодо реєстрації для участі у вебінарі звертатися за
телефоном: +38 (044) 484-64-25 та на електронну адресу: news@enic.in.ua.
   Доводимо до відома , зазначений захід буде проведено безкоштовно.

МЕТОДИЧНИЙ ІНТЕНСИВ  «НОВА ВІЗІЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ»

bottom of page