Діти і війна : навчання технік зцілення
- centrxrr
- 23 вер. 2022 р.
- Читати 1 хв
Оновлено: 14 квіт. 2023 р.
Війна на Сході України стала для нас усіх великим викликом. Це психотравмуючий фактор для багатьох осіб, і, зокрема дітей, насамперед тих, які перебували чи досі перебувають у зоні бойових дій.
Діти відчувають особливу незахищеність та безпорадність у світі, який їм не до кінця зрозумілий. Сам механізм дитячого стресу у тому, що зовнішнє, погане і раніше невідоме, вторгається у життя дитини і починає переслідувати її як спогади чи страхи. Необхідно знайти способи допомогти цим дітям справитись із травмою війни. Методика «Діти і війна: навчання технік зцілення» є, власне, таким ефективним підходом. Вона реалізовувалась у ряді країн, що були охоплені війною. Дієвість методики підтверджена також клінічними дослідженнями. Вона швидка у застосуванні, залучає як дітей, так і батьків, допомагаючи останнім стати надійним джерелом підтримки для дітей у подоланні стресу.
13-14 вересня на базі Уманського районного відділу освіти був проведений навчальний тренінг за програмою « Діти та війна». Його проводили Канська Наталія, сімейний психотерапевт, сертифікований тренер програми "Діти і війна: техніки зцілення" (Велика Британія/ Норвегія) та Музичко Людмила, кандидат психологічних наук, бізнес-тренер, коуч ICF.
Захід був організований за підтримки відділу освіти,культури, молоді та спорту Христинівської міської ради (начальник Білецька М. В.)
У заході взяли участь психолог КНМУ « ЦПРПП»Хритинівської міської ради Забаркіна Н.П., практичні психолог/ соціальний педагог Великосевастянівського ліцею Вихристюк Т.В., практичний психолог ДНЗ « Веселики» с. Велика Севастянівка Колокольна Т.П., практичний психолог ОЗО « Верхняцький ліцей» Прокопенко Г.Ю., директор Христинівської школи мистецтв Фесянова С.А.
Фахівці психологічної служби опанували дієві техніки роботи з учнівськими колективами, в яких є діти з родин внутрішньо переміщених осіб . Вони зможуть застосовувати моделі зцілення та резилієнтності для подолання наслідків психотравм у дітей і консультувати з цих питань педагогів закладів освіти та батьків.
Comments