Засідання методичної кафедри вчителів третіх класів закладів загальної середньої освіти
- centrxrr
- 4 трав. 2023 р.
- Читати 2 хв
Основні положення Концепції «Нова українська школа» та Державного стандарту початкової освіти націлюють учителя на реалізацію інноваційних освітніх технологій та методів.
Різноманітність та велика кількість сучасних інноваційних технологій вимагає від педагогів пильної уваги та відповідної підготовки до їх вибору та впровадження в освітній процес. Інноваційна діяльність передбачає сформованість у вчителя найвищого ступеня педагогічної творчості.
Використання інноваційних технологій дає можливість створити комфортні умови навчання, доповнити уроки різноманітною інформацією та сприяє формуванню ключових компетентностей учнів, підвищує інтелект дитини, зміцнює віру у власні здібності, стимулює активність і творчість. Тому використання інноваційних технологій в освітньому процесі початкової школи – це беззаперечна вимога сьогодення.
Згідно річного плану роботи КНМУ «ЦПРПП» 28 квітня 2023 року з використанням платформи Google Meet проведено засідання методичної кафедри вчителів третіх класів на тему: «Впровадження новітніх технологій навчання в освітньому процесі початкової школи. Теорія розв’язання винахідницьких завдань (ТРВЗ) як інструмент розвитку критичного мислення та креативності учнів початкової школи».
У презентаційних матеріалах Сологуб Ю.А. (Христинівський ліцей № 1) було висвітлено використання технології ТРВЗ в початковій школі, ознайомлено з методом «Кільця Луллія», прийомом «Добре-погано» .
При використанні даної технології підвищується мотивація до навчання, розширюється світогляд учнів, розвивається творче і критичне мислення, формуються навички пошукової та дослідницької діяльності.
Учитель Углуватської філії ОЗО «Верхняцький ліцей» Яроменко С.М. презентувала використання технології «Геокешинг в освітньому процесі «Граючись – навчаємося».
Використання даної технології дозволяє зробити процес навчання дійсно актуальним, особистісно-значущим, цікавим, творчим і захоплюючим, що забезпечує включення всіх учнів до цікавого пізнання навколишнього середовища, а також розвивається пам’ять, увага, уява, мислення, логіка, самостійність, наполегливість у пошуку і досягненні результату.
Микицей О.М., учитель Христинівського ліцею № 1 ознайомила з використанням методу проєктів, одним з найперспективніших методів навчання. За своєю сутністю робота над проєктом носить інноваційний характер і вимагає від педагога застосовувати нові знання, використовувати нову інформацію з різноманітних джерел. Практичне втілення методу проєктів - презентація навчально-методичного посібника пошуково-творчого проєкту «Бджола та компанія» (Позакласні заходи для учнів 1-4 класів НУШ).
По питанню сертифікації педагогічних працівників у 2023 році заслухали консультанта КНМУ «ЦПРПП» Павлишину Л.І. та учителя початкових класів ОЗО «Верхняцький ліцей» Збаращук Н.П, учасника сертифікації -2022.
Комментарии