Семінар-практикум для вчителів географії
- centrxrr
- 1 лист. 2021 р.
- Читати 1 хв
Оновлено: 20 квіт. 2023 р.

Відповідно до плану роботи КНМУ «ЦПРПП» 27 жовтня 2021 року відбувся семінар-практикум для вчителів географії на тему: «Застосування краєзнавчого принципу у формуванні ключових та предметних компетентностей на уроках природничого циклу». Основною метою зібрання було зосередження уваги вчителів на важливості запровадження в освітній процес краєзнавчого принципу, інтегрованого навчання, що сприяє розвитку пізнавальної активності та формуванню ключових та предметних компетентностей школяра в умовах НУШ.
Організаторами заходу стали педагоги Христинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.№1 ім.О.Є. Корнійчука – Валюк Л.В., ЗДНВР та учитель географії; Семенова Г.О., учитель географії; Заплотинська Г.М., учитель біології.
Участь в заході відбулась відповідно до затвердженого плану:
І. Організаційна частина.
ІІ. Методична частина.
1. Станція №1. Вододіл (центр міста).
2. Станція №2. Історико-географічна (залізнична станція).
3. Станція №3. Оглядовий майданчик (залізничний міст).
4. Станція №4. Біогеографічна (площа ім. Т.Г.Шевченка).
ІІІ. Практична частина.
1. Краєзнавча вікторина .
2. Вивчення взаємозв’язків екосистеми парку.
ІV. Підведення підсумків.
Перед учасниками семінару із вступним словом з означеної проблеми виступила консультант КНМУ «ЦПРПП» Юркова Т.О. Під час екскурсії стежками рідного міста учителями було доведено, що дієвою формою зв’язку шкільної географії з життям є краєзнавчий принцип навчання, який необхідно активно впроваджувати з метою формування в учнів цілісної картини світу.
На завершення семінару педагоги дійшли висновку, що головне призначення краєзнавчого принципу - дати можливість учням у знайомій місцевості, в повсякденній обстановці спостерігати географічну дійсність у взаємозв'язках її окремих компонентів і результати спостережень використовувати на уроках. Відомості про свою місцевість – це та „навчальна лабораторія”, яка потрібна географу так само, як фізику чи хіміку – шкільна лабораторія з їх предметів.
Найголовніше - ми повинні вчити дітей креативності, нестадартного мислення,тому що готуємось до входження в НУШ, а для цього застосовуємо діяльнісний та інтегрований підхід при викладанні предмету. Презентація тут:

Comments